Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Možnosti platby a doručení cukrovinek:

Zásilkovna.cz

 


Výrobci cukrovinek » Haribo
Haribo

Haribo je firma, která vyrábí nejrůznější druhy bonbonů. Založena byla v Německu v roce 1920 ve městě Bonn. Zakladatelem je Hansem Rieglem. Název Haribo vznikl jako zkratka z Hans Riegel, Bonn.

Haribo je největší výrobce gumových bonbonů a želé cukrovinek na světě. Jeho nejznámější výrobek jsou rozhodně gumoví medvídci (Haribo Golden Bears).

V Něměcku má 5 továren a dalších 15 po celé Evropě. Celkém má Haribo továrny v 9 evropských zemích. V Německu továrny najdeme ve městech Bonn, Neuss, Mainbernheim a Wilkau-Hasslua.

Od Hariba si můžete koupit jeden samostatně balený bonbon, 100g sáček, 1kg pytel, 1kg plastovou krabičku až několikakilové balení. Firma nabízí bonony od nejměnšího balení až po ty opravdu velká balení.

V naší nabídce také můžete najít Haribo hady. Různá gumová zvířátka jsou oblíbená a Haribo jich nabízí velké množství.

Zajímavosti, čísla a fakta

  • Řetěz ze zlatých medvídků, které jsou vyrobeny za jeden rok, by byl dlouhý 160 306 km a kolem zeměkoule by se obtočil čtyřikrát.
  • Lékořicoví šneci, vyrobený za jeden rok, by po rozbalení dosáhli na měsíc a zpět.
  • Reklamní slogan firmy Haribo zná v Německu 98% obyvatel. "Haribo chutná malým, stejně tak i dospělým".
  • Haribo má po celém světě 6000 zaměstnanců a z toho 3000 zaměstnanců v Německu.
  • Na celém světě se v jeden den vyrobí celkem 100 miliónů (100 000 000) zlatých gumových medvídků.
  • Firma Haribo má vlastní zastoupení ve 22 zemích po celém světě.

Televizní reklamy firmy Haribo